atrakcje.wyciagi.narciarskie

Gromadzyń-Laworta

Gromadzyń-Laworta to spółka dwóch stacji narciarskich Gromadzyń i Laworty. Powstały one w Ustrzykach Dolnych u podnóży Bieszczadów. Są one doskonałym miejsce na rodzinne wypady, latem na zalew Soliński natomiast zimą na narty.

W Laworcie znajduje się największy wyciąg w Bieszczadach i jedyny na podkarpaciu wyciąg krzesełkowy. Dokładniej mierzy on 1300 metrów długości. Zaraz przy nim na różnicy wzniesień 254m wyznaczona została trudna trasa o długości 1300 metrów. Dodatkowo posiada ona homologację FIS, dzięki temu mogą się na niej obywać różnego rodzaju zawody narciarskie slalomu i slalomu gigant. Na stokach Laworty można korzystać także z dwóch pozostałych wyciągów. Mierzą one po 1250 (trudna) i 300 (łatwa) metrów.

Natomiast w Stacji Narciarskiej Gromadzyń znajduje się 5 wyciągów orczykowych i talerzykowych. Najdłuższy z nich liczy 850 metrów. Znajduje się przy nim średnio trudna trasa tej samej długości. Drugi, co do wielkości jest orczyk mierzący 750 metrów o przepustowości 800 osób na godzinę. Dwa talerzyki mają 200 i 150 metrów, znajdują się przy nich łatwe trasy tej samej długości. Natomiast trudna trasa liczy 380 metrów.

Stoki głównie przeznaczone są dla osób średniozaawansowanych oraz zaawansowanych, ale także osoby początkujące znajdą tutaj miejsce dla siebie. Dla zapewnienia jak najlepszych warunków do jazdy każda z tras zjazdowych jest regularnie naśnieżana i ratrakowana. Dodatkowo są one oświetlone, dzięki czemu można cieszyć się z jazdy do późnych godzin wieczornych.

Każdy przyszły narciarz i snowboardzista chcący się nauczyć szusować na stoku pod okiem fachowca może skorzystać z usług przygotowanych przez instruktorów. Natomiast ci, którzy nie posiadają własnego sprzętu mogą użyć tych, które znajdują się w wypożyczalni nart i snowboardu.

źródła:
http://www.gromadzyn-laworta.skigo.pl;
http://ustrzyki-narty.pl;