atrakcje.trzecie.oko.ziemi

Obserwatorium Trzecie Oko Ziemi umieszczone zostało na szczycie najwyższej baszty zabytkowego dworku Czardworek, pod niezwykle efektownie otwieraną kopułą. Moment otwierania kopuły dla pierwszy raz to oglądającego widza jest niezwykłym przeżyciem, co może dokumentować zaistniały niegdyś fakt omdlenia opiekunki grupy kolonialnej…

Z obserwatorium rozpościera się doskonały widok na Bieszczady, oraz oczywiście na niebo. Zainstalowany w Trzecim Oku Ziemi jeden z najnowocześniejszych teleskopów, sterowany komputerowo, pozwala na poznanie i zbadanie kosmosu. Obserwacje można również zdalnie prowadzić w Bieszczadzkim NASA – podłączenie i sterowanie teleskopem z zainstalowanych w NASA komputerów niesie duże możliwości, nie tylko edukacyjne.

Bieszczadzka NASA to nowoczesne centrum komputerowe, zlokalizowane w zabytkowym dworku Czardworek. Główne zadania NASA to kafejka internetowa, salon gier komputerowych oraz centrum obserwacji kosmosu, przy współpracy z obserwatorium astronomicznym Trzecie Oko Ziemi.

źródła:
http://www.e-wczasowicz.pl