atrakcje.swieto.chleba

Jedną z wyjątkowych atrakcji w Bieszczadach jest odbywająca się latem w Dźwiniaczu Dolnym, impreza pod nazwą „Święto Chleba”

Największą atrakcją imprezy jest oczywiście możliwość upieczenia i degustacji chleba. Wyśmienite w smaku bochenki tradycyjnego chleba podawane są z masłem, smalcem, kiszonymi ogórkami lub świezym twarożkiem.

„Smalcu nie wystarczyło do ostatniej kromki, a masło, ogórek i twaróg skończyły się dużo wcześniej. Prawda jest taka, że chleba ile by się upiekło to i tak byłoby mało” – tak podsumowują imprezę organizoatorzy.

Obchody „Święta Chleba” w gospodarstwie Pana Romana Glapiaka, to nie tylko wspaniałe wypieki, ale również inne atrakcje, takie jak wspólne spędzanie czasu przy muzyce wykonywanje przez lokalne jak i zagraniczne (Słowacja, Ukraina) zespoły.

Dodatkowo każdy z uczestników może zakupić wyroby rękodzielnicze artystów z terenu Bieszczad, wśród których można znaleźć przedmioty wykonane z wikliny, rzeźby, ceramika, ikony oraz obrazy, a także produkty ekologiczne takie jak miód.

Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się również możliwość przekroczenia, znajdującej się w pobliżu – historycznej już – granicy pomiędzy PRL a ZSRR.

Święto chleba organizowane jest corocznie w sierpniu przez Gospodarstwo Agroturystyczne Pana Romana Glapiaka w miejscowości Dźwiniacz Dolny.